Kuzu budu nasıl yapılır?

Kuzu budu denildiği zaman akla farklı tarifler ve lezzetler gelmektedir. Bu sefer harika bir kuzu budu tarifi ile karşınızdayım. Bakalım beğenecek misiniz? Yorumlarınızı ayrıca bekliyorum.

malzemeler:

  • Bir kuzu budu, 1 baş soğan,
  • 56 diş sa­rımsak
  • 2 kaşık sade yağ,
  • 1 kahve fincanı sirke,
  • 2 domates.

Yapılışı:

But tarafından ayrılarak bir parça iyice yı­kandıktan sonra kemikleri çıkarılır. But üzerindeki yağ­lar ve sinirler atılır, sonra o budu tuzlayıp üzerine bir baş soğan doğranıp yarım saat kadar kendi halinde bekleti­lir.

Kafi miktar bekledikten sonra bıçakla budun muhte­lif yerlerinde açacağınız yerlere birer sarımsak koyunuz. Ve o budu kızgın yağda kızartınız.

Sonra onu örtecek ka­dar su koyup orta ateşte pişiriniz. Suyu çekilince tence­reden indiriniz ve üzerine bir kadeh sirke atınız, sonra o sirkeyi içinceye kadar tekrar hafif ateşte bırakınız, sonra indiriniz.

Böylelikle iyice pişmiş olan rosto parçasını ustalıkla dilimlere ayırınız ve hazırlayacağınız domates salçasını üzerine atınız. Rostonun yanında patlıcan ezmesi, kızartıl­mış patates iyi gider. Hardal da kenarında bulunursa lez­zeti bir kat daha artar.

kuzu-budu

« Farklı bir lezzet: Kuzu pirzola pane tarifi

Kışlık tercih edilebilecek harika elbise kombinleri »

Benzer yazılar

  • Farklı bir lezzet: Kuzu pirzola pane tarifiFarklı bir lezzet: Kuzu pirzola pane tarifi Farklı bir lezzet arayan ev hanımları birde kuzu pirzola paneyi deneyebilirler. Genelde pane, tavuk ve dana eti ile yapılmaktadır. Bu sefer kuzu eti ile yapılan tarifi ile karşınızdayız malzemeleri: Yarım kilo kuzu pirzolası, tuz, karabiber, 2 çorba kaşığı galeta unu, 2 […]
  • Sade Ve Klasik Revani TarifiSade Ve Klasik Revani Tarifi Sade revani tarifi arıyorsanız, doğru yerdesiniz demektir. Hiç zorlanmadan rahatlıkla yapabileceğiniz bu tarifi siz değerli ev hanımlarıyla paylaşmak istedim. Takıldığınız yerler olursa, çekinmeden sorabilirsiniz. Klasik Revani Malzemeleri Şunlardır: Dört tane yumurta, Bir su […]
  • Cevizli Revani TarifiCevizli Revani Tarifi Harika bir tatlı tarifi olan cevizli revaniye hem siz, hem sevdikleriniz deyim yerindeyse bayılacaklar. Revanin bir çok farklı tarifi var ama hiçbiri cevizlisi kadar güzel değil. Kesinlikle bu lezzetten mahrum kalmamalısınız hanımlar Cevizli Revani İçin Lazım Olan Malzemeler: Üç […]

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir