Kısa Sürede Yapabileceğiniz Kolay Garnitürler

1 – BEZELYE

bezelye

Ayıklanmış iç bezelye tuzlu suda haşlanır, piştikten sonra süzülür, soğuk sudan geçirilir, üzerine eritilmiş tereyağı gezdirilir, ince doğranmış maydanoz serpilir, etin yanında servis yapılır.

2 -ENGİNAR

enginar

Güzelce ayıklanmış enginarlar tuzlu ve limonlu suda haşlanır, yenecekleri vakit göbeklerine eritilmiş tereyağı gezdirilir ince kıyılmış maydanozla birlikte servis yapılır.

3 – HAVUÇ

havuc

Üzerleri kazınır arzu edilen şekilde doğranır 10 daki­ka haşlanır suyu süzülür, tekrar su konur biraz tuz ve tereyağı ilavesiyle hafif ateşte yumuşayıp suyunu çekince­ye kadar pişirilir, etin yanında servis yapılır.

4 – KUŞKONMAZ

kuskonmaz

Kuşkonmazların üzerleri incecik yol yol kazır gibi so­yulur adeta derisini çıkaracaksınız, bol suda yıkanır 5-6 tane bir arada bağlanarak bir demet yapılır.

Bir tencerede bol suda yarım limon bir tutam tuz ila­vesiyle 10 dakika haşlanır, suyu dökülür, yeniden limon­lu tuzlu suda pişene kadar haşlanır.

Pişirirken dağılma­masına dikkat etmek gerekir.

Piştikten sonra üzerlerine eritilmiş tereyağı konur, etin yanında servis yapılır.

Not: Arzu edilirse soğuk da yenir o zaman güzel bir salça yapmak lazımdır.

Çukur bir kapta bir limon suyu bir miktar zeytinyağında kavrulur, ince doğranmış maydanoz karıştırılır, bir çak kaşığı toz hardalda karıştırılabilir, elde edilen salça­ya batırılarak yenir.

 

 

 

 

 

 

« Günlük Tercih Edebileceğiniz Çok Güzel Etek Modelleri

Farklı bir lezzet: Kuzu pirzola pane tarifi »

Benzer yazılar

  • Sade Ve Klasik Revani TarifiSade Ve Klasik Revani Tarifi Sade revani tarifi arıyorsanız, doğru yerdesiniz demektir. Hiç zorlanmadan rahatlıkla yapabileceğiniz bu tarifi siz değerli ev hanımlarıyla paylaşmak istedim. Takıldığınız yerler olursa, çekinmeden sorabilirsiniz. Klasik Revani Malzemeleri Şunlardır: Dört tane yumurta, Bir su […]
  • Cevizli Revani TarifiCevizli Revani Tarifi Harika bir tatlı tarifi olan cevizli revaniye hem siz, hem sevdikleriniz deyim yerindeyse bayılacaklar. Revanin bir çok farklı tarifi var ama hiçbiri cevizlisi kadar güzel değil. Kesinlikle bu lezzetten mahrum kalmamalısınız hanımlar Cevizli Revani İçin Lazım Olan Malzemeler: Üç […]
  • Yoğurtsuz Revani TarifiYoğurtsuz Revani Tarifi Yoğurtsuz Revani yapmak isteyen ev hanımlarımız burada yer alan tarifi deneyebilirler. Çok kolay ve pratik bir tariftir. Yoğurtsuz Revani Tatlısı Tarifi İçin Gerekli Ana Malzemeler: Üç tane yumurta Bir çay bardağı şeker Bir çay bardağı sıvı yağ Bir su bardağından biraz az […]

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir